pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

poniedziałek, 26 maja 2014

Dotacje z Unii Europejskiej

Jeżeli ktoś interesował się dotacjami w poprzednich latach to doskonale wie, że istniały tylko dwa programy operacyjne, w ramach których można było starać się o dotacje na utworzenie nowej firmy. Obecnie na lata 2014-2020 przygotowane zostały inne programy operacyjne, z których również można otrzymać dofinansowanie na rozpoczęcie biznesu. Są to: Program Operacyjny Wiedza, Edukacja i Rozwój, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój oraz Regionalne Programy Operacyjne. W najbliższych latach zwłaszcza młodzi ludzie będą mogli liczyć na dotacje wynoszące łącznie 505 mln Euro.

Jak przebiega proces?
Otóż pierwszym krokiem w każdej sytuacji będzie posiadanie odpowiedniego, unikatowego biznes planu. Następnie złożenie wniosku, które jest bardzo ważne i wymaga precyzji, dlatego warto je zlecić odpowiedniej firmie, by nie stracić szansy na otrzymanie dotacji już na starcie. Sprawdź, jak prawidłowo napisać wniosek o dotację.

Pierwszy etap przyznawania dofinansowania jest obligatoryjny. Konieczne jest uczestnictwo w szkoleniach, które z reguły trwają około miesiąca. Po ich ukończeniu wnioskodawcy mogą złożyć wniosek o pozyskanie dotacji lub pożyczki - co stanowi drugi etap. Środki uzyskane z dotacji z Unii Europejskiej można wykorzystać na cele inwestycyjne oraz obrotowe. Warto wiedzieć, że czas oczekiwań na przyznanie dofinansowania może trwać nawet 6 miesięcy - nawet tyle może wynieść łączny czas szkoleń i  rozpatrywania wniosków. Jeżeli więc zdecydujesz się na składanie wniosku o dotację unijną - zaopatrz się w cierpliwość.


0 komentarze:

Prześlij komentarz