pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

wtorek, 27 sierpnia 2013

Jak prawidłowo napisać wniosek, by otrzymać dotację unijną?


Prawidłowo napisany wniosek jest podstawą do otrzymania dotacji. Jeżeli nie potrafimy sami napisać takiego wniosku, należy zlecić to odpowiedniej firmie. Bardzo często właściciele firm, którzy nie mają dużego doświadczenia i wiedzy w ubieganiu się o dotacje, wolą skorzystać z oferty firmy zewnętrznej, która zajmuje się pisaniem wniosków.


Jednak pytanie brzmi, jak napisać taki wniosek samodzielnie?

Z pewnością jest to skomplikowane i wymaga poświęcenia czasu na właściwe przygotowanie.
Wniosek składany do instytucji przyznającej dotację będzie realizowany właśnie przez nas. Dobrze, jeśli w przygotowanie wniosku włączone są osoby, które w przyszłości będą go realizować. Dzięki temu z łatwością będzie można ocenić poszczególne wydatki i czas potrzebny na realizację kolejnych zadań.

Warto poszukać w internecie wzorów wniosków oraz biznesplanów. Nie ma jednak jednego wzoru formularza. Ich części  różnią się w zależności od rodzaju programu operacyjnego czy też kategorii do jakiej należy beneficjent. Należy zapamiętać, że tylko wnioskodawca oraz projekt, którzy spełnią wszelkie wytyczne kryteria danego programu mają szanse na uzyskanie dotacji. Jeżeli podczas pisania wniosku wkradną się jakiekolwiek błędy, nawet najmniejsze - możemy zapomnieć o uzyskaniu dotacji.

Podczas pisania wniosku największą uwagę zwróć na sposób formułowania treści wniosku. Ciekawie i konkretnie opisuj projekt, wyróżniając przy tym jego cele. Pamiętaj, że wszystkie założenia twojej inwestycji, a także jej sposób inwestowania i spodziewane rezultaty wdrożenia muszą być realne.
Sprawdź również wszelkie dokumenty, załączniki itp.

Jednak zanim się za to zabierzesz, weź pod uwagę swoje możliwości oraz umiejętności. Nie warto rozpoczynać czegoś, czego nie będziesz w stanie dokończyć. Lepiej od razu zlecić napisanie wniosku konkretnej firmie, która oferuje takie usługi.


Powierzenie napisania wniosku zewnętrznej firmie.

Najważniejszą sprawą, którą powinniśmy sprawdzić zanim podpiszemy umowę na przygotowanie wniosku, jest wyraźny zapis mówiący o wynagrodzeniu. Podpisując umowę należy również zastrzec odpowiedni termin przedstawienia przygotowanego wniosku, by mieć czas na ewentualne wprowadzenie poprawek.

Istotną kwestią jest również zastrzeżenie w podpisywanej umowie praw autorskich do projektu, by później nie okazało się, że nasz wniosek pojawi się w instytucji przyznającej dotację jako projekt innego przedsiębiorcy.


ZAPAMIĘTAJ!
Podczas pisania wniosku o dotację należy zwracać uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Błędy mogą wkraść się każdemu i w każdym etapie pisania wniosku.

Warto przejrzeć wniosek kilka razy przed jego złożeniem, niżeli stuprocentowo zaufać sobie czy też firmie zewnętrznej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz