pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

piątek, 18 grudnia 2015

Dotacje na innowacje od PO IR - zobacz ile jest do zgarnięcia!

Dotacje na innowacje realizuje coraz więcej poddziałań Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy mogą się starać o dofinansowanie nie tylko na prowadzenie prac rozwojowych i badań przemysłowych. Programy oferują również wsparcie finansowe w zakresie ochrony własności przemysłowej czy zakupie innowacyjnych usług. Na ich realizację przeznaczone są ogromne sumy pieniędzy.  

Dlaczego warto postarać się o dofinansowanie unijne - czyli alokacja środków 

Pierwszym poddziałaniem z jakiego można uzyskać środki na innowacje jest tzw. "szybka ścieżka". Poddziałanie 1.1.1 PO IR oferuje w sumie aż 750 000 000 złotych dofinansowania na badania przemysłowe i prace rozwojowe. Kolejne poddziałanie 1.1.2 "Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej" to również łączna dotacja dla wszystkich beneficjentów w wysokości 500 000 000 złotych.  

Kolejne podziałania PO IR również oferują spore wsparcie: 
 • 2.3.2 "Bony na innowacje", którego całkowita alokacja środków wynosi 45 000 000 zł, 
 • 4.1.4 "Projekty aplikacyjne", na którego cele przeznaczono 200 000 000 zł, 
 • 2.3.4 "Ochrona własności przemysłowej" umożliwiające uzyskanie dofinansowania w wysokości - 50 000 000 zł. 

Dotacje unijne na innowacje są bardzo duże. Jeżeli tylko jest okazja, pomysł czy chociaż chęci warto skorzystać z tego programu. Chętnych do pozyskania dotacji unijnych zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. 

3 komentarze:

 1. W Polsce projekty b+r w zasadzie "leżą". Aż żal tych pieniędzy z Unii jakie zostały przeznaczone na b+r. Nie wiem, czy połowa z nich zostanie wykorzystana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te dotację są przeznaczone dla mikro i małych przedsiębiorstw? Takie pieniądze mogą zdecydowanie pomóc w wdrożeniu nowatorskich produktów na które małe firmy nie mają funduszy. Fundusze unijne sprawiają, że Polska może stać się jednym z liderów innowacji w Europie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Majko, wbrew pozorom konkursy, w ramach których można pozyskać dofinansowanie na realizację projektów B+R są bardzo popularne. Miejmy zatem nadzieję, że polscy przedsiębiorcy nie będą się ociągać i zdecydują się podjąć starania o pozyskanie dofinansowania na badania i rozwój.

  Panie Krystianie, dotacje te są przeznaczone dla mikro oraz małych przedsiębiorstw. Nie da się ukryć, iż Unia Europejska w nowej perspektywie finansowej w odniesieniu do naszego kraju postawiła na innowacje. Jak się okazuje Polska jest jednym z państw, które w kwestii innowacji wciąż pozostają w dalekim tyle, a to z kolei blokuje realizację jednego z głównych celów UE, którym jest umacnianie więzi pomiędzy wszystkimi państwami członkowskim oraz utrzymywanie ich na podobnym poziomie.

  OdpowiedzUsuń