pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

środa, 12 marca 2014

Dotacje unijne - dla każdego przedsiębiorcy!

Jeżeli prowadzisz małą lub średnią firmę, to masz jeszcze szansę na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Przez najbliższe sześć lat Polska otrzyma około 83 mld euro z unijnego budżetu. Środki te powędrują do małych i średnich przedsiębiorstw, instytutów naukowych na badania oraz komercjalizację wynalazków.

Jakiś czas temu rząd przyjął projekty umowy partnerstw, w której jasno określono strategię wykorzystania środków z UE na sześć programów krajowych, w których szczegółowo określono obszary wsparcia.

Budżet na lata 2014-2020 rozdzielono między innymi na:
 • dokończenie sieci dróg, 
 • innowacyjną gospodarkę, 
 • energetykę, 
 • środowisko, 
 • kulturę,
 • zwiększanie konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki.

Jeżeli prowadzisz firmę, która spełnia podane wymogi - koniecznie zapoznaj się z terminami składania wniosków o dotacje z Unii Europejskiej - wybranego programu operacyjnego. Taka szansa już nigdy może się nie powtórzyć!

8 komentarze:

 1. Witam, czy są planowane dotacje na rozpoczęcie działalności na kwiecień-czerwiec 2014? byłabym wdzięczna za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności przyznawane są z Funduszu Pracy. Wniosek można złożyć do odpowiedniego Starosty (ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu). To czy dotacje są przyznawane zależy od budżetu posiadanego w danej Gminie.

   Usuń
 2. Jestem zainteresowana dotacjami dla malej firmy,ktora jest prowadzona ponizej 12 miesięcy. Proszę o informacje z którego programu mogę skorzstac. Dzialam w branży edukacja, rozwoj dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszym programem będzie w tej sytuacji Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Tutaj więcej informacji o programie: http://dotacje-z-unii-europejskiej.blogspot.com/p/wiedza-edukacja-rozwoj.html

   Usuń
 3. Witam czy można skorzystać w jakiś sposób z dotacji na częściowe sfinansowanie zakupu małego przedsiębiorstwa .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Unia Europejska może sfinansować transakcje, gdzie przejmowane są składniki majątku. Niedopuszczalne jest np. finansowanie przejęcia poprzez nabycie wyłącznie udziałów lub akcji przedsiębiorstwa. Tak przeprowadzone przejęcie nie może zostać sfinansowane.

   Usuń
 4. Witam,
  Prowadzę od 10 lat niewielką firmę zajmującą się serwisem, sprzedażą oraz wynajmem automatów do kawy. Czy jest możliwość otrzymania dotacji na rozwój firmy ? Dodam, że firma mieści się w województwie. mazowieckim

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Środki unijne na rozwój istniejących już firm przewidziane są w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Każdym regionalnym programem zajmuje się inny Urząd Marszałkowski (zależny od regionu). Harmonogram konkursów o dotacje dostępny jest na stronie programu dotyczącego województwa mazowieckiego.

   O pożyczki ubiegać się mogą osoby rozpoczynające działalność gospodarczą oraz prowadzące mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

   Usuń