pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Szkolenia unijne - zmiany

Podstawą sprawnie działającej firmy jest wykwalifikowana kadra specjalistów. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, Unia Europejska zaoferowała specjalne szkolenia, mające na celu zwiększenie kompetentności lub nawet przekwalifikowanie pracowników.

Jakość tych usług pozostawiała jednak wiele do życzenia. Mentalność ludzka sprawiła, że od bezpłatnych szkoleń nie wymagało się zbyt wiele. Z tego powodu ambitne cele Unii legły w gruzach. 
Zdając sobie jednak sprawę z tego jak ważny na rynku pracy jest profesjonalizm, Unia Europejska postanowiła kontynuować projekt szkoleniowy, jednak został on w znaczący sposób zmodyfikowany.

Wcześniej to firmy szkoleniowe ubiegały się o otrzymanie dotacji i w ich ramach przeprowadzały konkretne kursy, wobec własnych zasad. Obecnie środki na ten cel przekazane zostaną bezpośrednio przedsiębiorstwom, które będą zgłaszały się do odpowiednich jednostek. Te zaś w sposób solidny przeprowadzą wszelkie niezbędne instruktaże podnoszące kwalifikacje swoich pracowników.

Ta forma zdecydowanie podniesie poziom oferowanych kursów i sprawi, że na rynku zapanuje uczciwa konkurencja, która odbije się na jakości prowadzonych przez firmę usług.

1 komentarze:

  1. Bardzo dobra zmiana. Wcześniejsze szkolenia były prowadzone na bardzo niskim poziomie.

    OdpowiedzUsuń