pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

środa, 17 lutego 2016

Gdzie znaleźć dofinansowanie na realizację działań B+R?

Dofinansowanie działań B+R jest jednym z najważniejszych zadań Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. W ramach wielu jego poddziałań przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie właśnie na ich realizację. Poznajmy je! 
Pierwszym z poddziałań PO IR jaki oferuje wsparcie w zakresie realizacji badań przemysłowych i prac rozwojowych jest 4.1.4 "Projekty aplikacyjne"Skierowany jest do konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi. Aby uzyskać środki z tego poddziałania trzeba nie tylko spełnić wymóg połącznia z jednostką naukową, lecz zachować 50% udział przedsiębiorstw, pośród nie więcej niż 5 członków konsorcjum.  
Dotacje na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych uzyskać można również z poddziałań: 
 - 1.1.1 PO IR " Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwaprzeznaczonego, dla dużych przedsiębiorstw, 
 - 1.1.2  PO IR "Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej" przeznaczonego dla mikro, małych, średnich, a także dużych przedsiębiorstw. 
W najbliższym czasie o dofinansowanie na realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych będzie się można starać w ramach działania 1.2. PO IR "Programy sektorowe". O otrzymanie dofinansowanie z tego działania PO IR będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy (przedsiębiorstwa) oraz ich konsorcja (składające się tylko z przedsiębiorstw).  
Okazji do pozyskania dofinansowania na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych jest wiele. Warto z nich skorzystać. W tym celu może przydać się profesjonalna pomoc naszej firmy. Wszystkich chętnych do pozyskania dofinansowania i zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

1 komentarze: