pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Wyższe dotacje w ramach programu ograniczenia niskiej emisji!

W roku 2014 ruszył Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla poszczególnych miast w Polsce. Taki program przyjął się dobrze między innymi w Krakowie czy Kielcach, gdzie sporo pieców zostało wymienionych z węglowych na gazowe. Pod koniec 2013 roku przeprowadzana była ankieta dotycząca tej akcji. Zdania były podzielone, jednak większość osób - zwłaszcza w Krakowie - była za wymianą pieców.

Tymczasem mamy rok 2015, a w nim sporo zmian oraz naborów. Jak wynika z oficjalnych wiadomości - w tym roku środki przeznaczone na dofinansowania na wymianę pieca w rejonie Kielc zostaną powiększone. Ile więc środków zostanie przeznaczonych na ten program? Otóż aktualnie podana kwota wynosi 2,5 miliona złotych. Jest to prawie pięć razy więcej niż w roku ubiegłym.

Miastu Kielce udało się pozyskać te środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo władze chcą zmienić zasady przyznawania tych dotacji, by więcej osób wzięło udział w programie.

Miejmy nadzieję, że inne miasta wezmą przykład z Kielc i np. dla miasta Krakowa (dla którego jest to niezwykle istotne) również powiększy się kwota dofinansowania na wymianę pieców.

0 komentarze:

Prześlij komentarz