pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

środa, 29 października 2014

Najczęściej popełniane błędy podczas rozliczania dotacji unijnych

Przedsiębiorcy, którzy mogli cieszyć się z otrzymania dotacji zwykle nie zdają sobie sprawy z tego jak ważne jest rozliczenie grantu. Większość z osób będąc w euforii naraża się na popełnienie błędów, gdy już przychodzi moment rozliczenia. Dzieje się tak, ponieważ większość osób nie ma pojęcia jak prawidłowo postępować, a zwykle szkoda im pieniędzy na skorzystanie z pomocy firmy zewnętrznej. Błąd. Najczęściej to właśnie te firmy są deską ratunku dla przedsiębiorców i pozwalają uniknąć kłopotów jakie mogą pojawić się po nieprawidłowym rozliczeniu projektu. Warto więc znaleźć dobrą firmę zajmującą się rozliczeniami i jej przekazać to skomplikowane i czasochłonne zadanie.

Jednak przejdźmy do sedna tematu. Sprawdź jakie są najczęściej popełniane błędy podczas rozliczenia dotacji unijnych i uniknij ich w przyszłości.

 • Brak przedstawienia wymaganych dokumentów.
 • Brak zgodności faktur z okresem rozliczenia.
 • Niekompletny zakres informacji.
 • Niejednolite nazewnictwo.
 • Przeznaczanie środków na zakres nieobjęty wsparciem.
 • Różnego rodzaju błędy rachunkowe.
 • Brak przestrzegania przepisów ustaw.

Gdy przyjdzie moment rozliczenia Twojego projektu wróć do tego wpisu i przemyśl sprawę z powierzeniem tego zadania firmie zewnętrznej. Uchronisz się tym samym przed powyższymi błędami oraz kłopotami w przyszłości.

3 komentarze:

 1. Na pewno są to bardzo przydatne informacje, jak na tą chwile jestem dopiero na początku drogi, aczkolwiek lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Zapamiętam to sobie :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ledwo liźnięty temat, zero konkretów, przykładów. Fakt, że temat rzeka, ale spodziewałam się czegoś lepszego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za konstruktywną uwagę. Oczywiście temat zostanie rozwinięty w kolejnym wpisie.

   Usuń