pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

piątek, 20 września 2013

Dotacje unijne 2014-2020 - nowości !


NAJŚWIEŻSZE WIADOMOŚCI O DOTACJACH UNIJNYCH:

  • Stolica otrzyma z funduszy Unii Europejskiej dodatkowo 400-500 mln zł na budowę centralnego odcinka II linii metra.
Komisja Europejska wyraziła zgodę na zwiększenie finansowania do wszystkich projektów liniowych, czyli kolejowych i transportu miejskiego. To finansowanie jest obecnie na poziomie 59%. Metro to jedna z najważniejszych inwestycji w Warszawie i największa w kraju inwestycja samorządowa, która nie byłaby możliwa do realizacji bez pomocy finansowej z funduszy europejskich. Przypomniała, że koszt budowy centralnego odcinka II linii metra to ponad 4,1 mld zł, a 59 proc. pochodzi z funduszy UE.

  • Nie ma zagrożenia utraty przez Polskę pieniędzy europejskich z okresu 2007-2013, a pula na polską politykę regionalną w okresie 2014-2020 może wzrosnąć do ponad 80 mld euro.

Zdaniem Johannesa Hahna unijnego komisarza ds. polityki regionalnej, Polska na tle innych krajów Unii Europejskiej radzi sobie dobrze z wydawaniem pieniędzy przeznaczonych na politykę regionalną.

  • Polska kolej może wykorzystać pieniądze z funduszy unijnych na lata 2007-2013.
Jeżeli chodzi o wydawanie pieniędzy z budżetu unijnego na inwestycje w sektorze kolejowym, to Polska nadal boryka się z problemami m.in. spore opóźnienia pociągów. Sytuacja jest jednak bardziej optymistyczna niż kilka miesięcy temu. W unijnym programie Infrastruktura i Środowisko na dofinansowanie inwestycji w transport kolejowy w latach 2007-2013 przeznaczono około 20 mld złotych.

  • Plany drogowe Kielc na lata 2014-2020. Będą nowe drogi i obwodnice!

Przez ostatnie miesiące władze regionu świętokrzyskiego zbierały od samorządów karty informacyjne dotyczące inwestycji planowanych do realizacji przy pomocy funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Jak podaje onet - do 2020 roku władze Kielc chcą zrealizować siedem potężnych inwestycji drogowych o łącznej wartości aż ok. miliarda złotych!

0 komentarze:

Prześlij komentarz