pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 20 programów! Poznaj szczegóły konkursów.

OFERTA SPECJALNA!

SPÓŁKI ZAREJESTROWANE POD DOTACJE!W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe do podjęcia działalności i ubiegania się o dotacje ze środków unijnych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spełniające najczęściej wymagane kryteria!

wtorek, 20 sierpnia 2013

Programy Operacyjne na lata 2014-2020

W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej realizowanych będzie 6 programów krajowych, w tym jeden ponadregionalny dla województw Polski Wschodniej oraz 16 programów regionalnych (RPO).

Przedstawiam Programy Operacyjne, które będą działały w latach 2014-2020 :

 W latach 2014-2020 za rozdzielenie 28 mld euro będą odpowiadały regiony. To o około 9 mld euro więcej niż w obecnej perspektywie. Z tego najwięcej dostaną województwa: śląskie i małopolskie (ok. 3 mld euro i ok. 2,5 mld euro), a najmniej lubuskie (813 mln euro) i opolskie (847,1 mln euro).

To będzie ostatni taki duży budżet dla Polski. 
Według prognoz MRR w 2020 r. Polska będzie już zbyt bogatym krajem, by w takiej skali korzystać z funduszy europejskich. Dlatego, jak podkreślała we wtorek minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, tak ważne jest, żeby w nowej perspektywie europejskie fundusze wydać na takie cele, które zwiększą konkurencyjność kraju. 

Od 2 stycznia 2014 roku będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów inwestycyjnych ze środków nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Już w ostatnim kwartale przyszłego roku rozpoczną się pierwsze refundacje.

Oto propozycja podziału Funduszy Europejskich na programy krajowe: 
- czyli ile i na co?

 Podział środków funduszy europejskich

Warto więc skorzystać z okazji jaka szykuje się dla nas w najbliższych latach. Dzięki temu możemy pomóc stworzyć lepsze życie nie tylko sobie, ale również przyczynić się do rozwoju naszego państwa.0 komentarze:

Prześlij komentarz